Termostatik Radyatör Vanası

Termostatik radyatör vanaları sahip oldukları hassas termostat ile oda sıcaklığındaki değişiklikleri algılayarak radyatörden geçen su miktarını otomatik olarak ayarlayan, böylelikle ortam ısısının istenilen değerde sabit kalmasını sağlayan cihazlardır. 

Termostatik radyatör vanaları her bir oda için ayrı sıcaklık değeri seçilmesine olanak vermektedir. 

Yanda belirtilen skalaya göre ayarlanan vanalar ayarda bir değişiklik yapılmadığı sürece bulunduğu ortamdaki sıcaklık değerini muhafaza ederler.

Termostatik radyatör vanaları kullanıldığında güneş ve oda içindeki diğer ısı kaynaklarının (ütü, lamba, tv vb.) yaydığı ısıyı hissederek, bu ısı kaynaklarından da yararlanılmasını ve tasarruf edilmesini sağlayacaktır.

Isı Pay Ölçer

DAF Enerji Yönetimi E-ITN 30.4 ve HCA 14 Isı Pay Ölçerler her bir radyatörün yüzey sıcaklığını ve oda sıcaklığını ölçen, manipülasyonlara karşı korumalı iki adet sıcaklık sensörü içerir.

Ustun elektronik donanımı ve içerdiği mikro cipi sayesinde uzerine monte edildiği radyatorun tükettiği enerjiyi hesaplar, aylık olarak hafızasına kaydeder.

Kaydettiği tuketim verileri eğilmeye gerek kalmadan ergonomik dizaynı sayesinde kullanıcı tarafından kontrol edilebilmektedir.