- %40’a varan tasarruf imkanı saglar.
- Gider paylaşımı kullanıcıların tüketimlerine göre yapıldığı için adildir.
- Kullanıcılar her bir odanın ortam sıcaklıgını kontrol edebilirler.
- Sıcaklıgın kontrol edilebilmesiyle herkes konforuna göre ısınıri ihtiyaç dışında ısı tüketiminin önüne geçilmiş olur ve
  kullanıcılar tasarrufları ölçüsünde ödeme yaparlar.
- Fazla ısınan kazan yakın dairelerde daire sakinleri camları açıp enerjiyi boşa harcamaz. Böylelikle enerji dengeli bir şekilde                dağılır. Bu durumda önceki sistemde kazana uzaki ısınamamaktan şikayetçi olan daireler de ısı gider paylaşım sistemi devreye      alındığında ısınmış olur.
- Isınma tüketiminin bireyselleşmesi ve herkesin tüketimine dikkat etmesi sonucu ciddi bir enerji tasarrufu sağlanmış olur.
- Kullanım alanında kimsenin bulunmadığı saatlerde ortam sıcaklığını ayarlamak mümkün olduğundan tüketim miktarı minimuma      indirilerek daha az yakıt bedeli ödeme imkanı elde edilmiş olur.
- Isı gider paylaşım sistemine geçiş maliyeti çok kısa süre içerisinde yapılan enerji tasarruflarıyla kendini amorti eder.
- Tüketimin ölçülebilir ve kontrol edilebilir olması ayrıca enerjisini ithal eden ülkemizin bütçesine katkı sağlar.
- Mevcut sistemde dairesini kiraya vermek isteyen mal sahibi kiracı bulmakta zorlanmakta ve ayrıca boş dairesi için herkes ile aynı      yakıt giderini ödemektedir. Yeni sistem ile kiracı bulmak kolaylaşacak ve boş kalan dairenin gideri çok düşük olacaktır.